Galeria

Powitanie Jesieni połączone ze Świętem Pieczonego Ziemniaka.

Ilość zdjęć: 6

23.09.2019 r. był to wyjątkowy dzień – Powitanie Jesieni i Święto Pieczonego Ziemniaka. W tym dniu przedszkolaki pożegnały lato i powitały nową porę roku. Następnie dzieci dowiedziały się skąd pochodzi ziemniak i jak trafił do Polski. Brały również udział w zabawach sportowych z udziałem ziemniaków. Na koniec wykorzystując kartofelki wykonały wspaniałe prace plastyczne. Humory dopisywały wszystkim przedszkolakom, więc zabawa była znakomita.

pokaż więcej »

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Ilość zdjęć: 36

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"   20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem w 2013 roku Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w piątek 20 września od odśpiewania Hymnu Przedszkolaka. Następnie były wspólne zabawy z chustą animacyjną, zdjęcia w fotobudce, zabawy przy muzyce. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe medale. Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.  

pokaż więcej »

Teatrzyk „Jaś i Małgosia”

Ilość zdjęć: 4

16.09.2019 r. w naszym przedszkolu gościliśmy objazdowy teatr , który dla naszych przedszkolaków przygotował przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia”. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały teatrzyk, a aktorów nagrodziły gromkimi brawami.

pokaż więcej »

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

Ilość zdjęć: 5

19 czerwca 2019 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji. Pamiętajcie o nas, o swoim przedszkolu :-) Jeśli tęsknota mnie ogarnie, Kiedy już będę uczniem w szkole – To znajdę wyjście, Wiem, co zrobię: Przyjdę odwiedzić swoje przedszkole...

pokaż więcej »

Piknik Rodzinny – 09.06.2019 r.

Ilość zdjęć: 7

Jak co roku z początkiem czerwca w naszym przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny z okazji Matki, Ojca i Dziecka. Atmosferę uprzyjemniły występy artystyczne dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy przenieśli się na podwórko przedszkolne, gdzie na licznie zebranych gości czekało wiele atrakcji: dmuchańce, animacje, malowanie twarzy oraz poczęstunek. To niedzielne popołudnie na długo pozostanie w naszej pamięci.

pokaż więcej »

Wyjazd do sali zabaw Boogie Woogie.

Ilość zdjęć: 9

W dniach 29 i 30.05.2019 r. dzieci odwiedziły salę zabaw Boogie Woogie w Koszęcinie. Była to okazja do aktywnego spożytkowania swojej energii, doskonalenia koordynacji wzrokowo – ruchowej oraz integracji z koleżankami i kolegami z przedszkola. Była to okazja do wspaniałej zabawy.

pokaż więcej »

Młodzież czyta bajki dzieciom.

Ilość zdjęć: 4

23.05.2019 r. grupę „Pszczółki” odwiedziła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Psarach. Celem wizyty było głośne czytanie dzieciom baśni i opowiadań. Dzieci były zachwycone, że lektorami byli ich starsi koledzy. Dziękujemy młodzieży za wizytę i wrażenia czytelnicze.

pokaż więcej »

Wizyta policjantów z Komisariatu Policji w Woźnikach.

Ilość zdjęć: 14

21.05.2019 r. nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Komisariatu Policji w Woźnikach, którzy przybliżyli dzieciom podstawowe zasady: bezpiecznego poruszania się po drogach, bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach oraz przypomnieli numery alarmowe, z których można korzystać w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu ludzi. Największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja radiowozu oraz wyposażenia policyjnego. Dziękujemy za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

pokaż więcej »

Dzień Ziemi.

Ilość zdjęć: 9

25.04.2019 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemi. Przyroda to nieodłączny element naszego życia, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem. Dlatego od najmłodszych lat kształtujemy w dzieciach postawę ekologiczną. Podobnie było i w tym dniu: przedszkolaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać zdobytą wiedzę wrzucając obrazki ze śmieciami do odpowiednich pojemników. Dzieci ze starszych grup przygotowywały transparenty z hasłami ekologicznymi zachęcającymi do ochrony środowiska oraz włączyły się w coroczną akcję Sprzątania Świata.

pokaż więcej »

Wyjazd do teatru - grupa „Misie” i „Jagódki”.

Ilość zdjęć: 3

Dnia 11.04.2019 r. przedszkolaki z grup „Misie” oraz „Jagódki” uczestniczyły w wyciecze autokarowej do Teatru w Częstochowie. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu „Przygody Koziołka Matołka” w wykonaniu profesjonalnych aktorów, rozbudzanie zainteresowań teatralnych dzieci. Dzieci nauczyły się również kulturalnego odbioru sztuki oraz bezpiecznego zachowania podczas jazdy autokarem.

pokaż więcej »