Galeria

Teatrzyk „Przygody kapryśnej księżniczki”

Ilość zdjęć: 3

18 listopada znów zagościł w naszych progach teatr „Skrzat” z Krakowa z przedstawieniem „Przygody kapryśnej księżniczki”. Dzieci oglądały spektakl z zaciekawieniem, nagradzając na koniec aktorów gromkimi brawami.

pokaż więcej »

Wizyta fryzjera

Ilość zdjęć: 13

13 listopada w ramach kolejnego spotkania z cyklu „Poznajemy zawody” gościliśmy w przedszkolu Panią fryzjerkę Angelikę Kamińską wraz ze swoją pracownicą. Pani Angelika opowiedziała przedszkolakom o swojej pracy, pokazała niezbędne narzędzia i urządziła dzieciom mały pokaz pracy fryzjera, co wywołało mnóstwo emocji. Ponadto zaprezentowała atrybuty fryzjera:  pelerynę, różnego rodzaju grzebienie, szczotki, nożyczki, suszarkę, prostownicę, lokówkę, karbownicę i wiele innych.  Następnie wykonała wspaniałe fryzury chętnym dzieciom. Po tak ciekawym spotkaniu każdy na pewno z chęcią będzie chodził do fryzjera. Serdecznie dziękujemy Pani Angelice za wspólnie spędzony czas oraz życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej.

pokaż więcej »

„Szkoła do hymnu”

Ilość zdjęć: 2

8 listopada 2019 r. nasze przedszkole uczestniczyło w akcji „Szkoła do hymnu”. Akcja była kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej” i polegała na tym, że uczniowie i nauczyciele wspólnie o godzinie 11.11 odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego.

pokaż więcej »

Dzień Postaci z Bajek

Ilość zdjęć: 5

5 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Do każdej grupy przybyły bajkowe postacie: księżniczki, wróżki, piraci itp. Czekało na nich mnóstwo zabaw, tańców oraz zadań do wykonania. Były muzyczne zgadywanki oraz zabawy ruchowe . Zabawy te wymagały wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Okazało się, iż dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

pokaż więcej »

Teatrzyk „Gong”

Ilość zdjęć: 5

25 października gościliśmy w naszym przedszkolu teatrzyk „Gong” z przedstawieniem pt. „Klaksonu głos ostrzega, przez jezdnię nie przebiegaj!” Dzieci z zaciekawieniem obejrzały teatrzyk, mogły też się wcielić w rolę małych aktorów. Na koniec występujących artystów nagrodziły gromkimi brawami.

pokaż więcej »

"Odlotowa lekcja"

Ilość zdjęć: 19

21 października w naszym przedszkolu odbyła się żywa lekcja przyrody z udziałem hodowców ptaków drapieżnych. Do dzieci wraz z swoimi opiekunami zawitały: puchacz europejski, płomykówka, sowa azjatycka, puszczyk, jastrząb i inne. Przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat chronionych gatunków ptaków. Na koniec dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z płomykówką Wojtusiem.

pokaż więcej »

Wizyta leśnika.

Ilość zdjęć: 7

W dniu 16 października 2019 r. gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Łukasza Cierpiała z Nadleśnictwa Koszęcin. Celem spotkania było: - zapoznanie dzieci z pracą leśnika, - kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody, -pogłębianie wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym, -uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka. Pan leśnik opowiadał dzieciom o tym, jakie zwierzęta i ptaki można spotkać w naszej okolicy. Dzieci usłyszały również o tym, jakie zwierzęta zapadają w zimowy sen oraz o  zwyczajach niektórych zwierząt leśnych. Dzięki tym zajęciom przedszkolaki poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach.

pokaż więcej »

Teatrzyk „Cztery mile za piec”

Ilość zdjęć: 5

2 października zawitał do przedszkola Teatr Skrzat z przedstawieniem „Cztery mile za piec”. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały przedstawienie oraz wcielały się w rolę aktorów.

pokaż więcej »

Dzień Chłopaka.

Ilość zdjęć: 4

30 września obchodziliśmy w przedszkolu Święto Chłopców. W tym dniu we wszystkich  grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki oraz składały życzenia. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. We wszystkich grupach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy. 

pokaż więcej »

„Sprzątanie Świata” - zajęcia edukacyjne w grupach.

Ilość zdjęć: 9

25.09.2019 r. w Przedszkolu w Psarach w ramach akcji "Sprzątanie Świata" przeprowadzono zajęcia dydaktyczne we wszystkich grupach, w trakcie których dzieci zdobyły wiedzę na temat podstawowych zasad ochrony przyrody. Przedszkolaki zapoznały się z symbolami oraz kolorami pojemników do segregowania odpadów, a następnie same sortowały śmieci. Dzieci obejrzały film edukacyjny pt. "Felka rady jak segregować odpady". Była to świetna okazja do promowania postaw proekologicznych.

pokaż więcej »